Kerstmis vieren? Het kan weer!
Beste Parochianen en Vrienden van de Obrecht,

De wereld waarin we leven verandert voortdurend. Voor het eerst sinds de pandemie mogen we zonder beperkingen Kerstmis vieren. Voor gelovigen en andere belangstellenden opent de Obrecht met Kerstmis haar deuren. Wij heten u van harte welkom in een verwarmde feestelijke kerk. De grote kerstgroep staat opgesteld op het priesterkoor en helpt ons terug te denken aan het grote geheim van Gods menswording in Jezus, het Kind van Bethlehem.
De wereld waarin we leven verandert voortdurend. Vaak door negatieve invloeden. Oorlogen, ruzies, afgunst. Veel valt er te melden wat absoluut niet goed is. Soms lijkt het erop dat het kwaad overal om ons heen bezig is terrein te winnen en sommige situaties kunnen we terecht als bedreigend ervaren voor de toekomst van onze wereld.
“Vrees niet, heden is je een Redder geboren”.
De wereld waarin we leven verandert voortdurend omdat wij veranderen. Veranderen kunnen wij ook ten goede. Wij kunnen hierbij steunen op het vertrouwen dat God in ieder van ons heeft. En dat God in ieder van ons zijn vertrouwen stelt, werd ruim 2000 jaar geleden bevestigd door de komst van zijn Zoon Jezus. “Vrees niet, heden is je een Redder geboren”. Bekende woorden uit het evangelie van de Nachtmis. Woorden die ons kunnen helpen om te groeien in geloof en vertrouwen op God.
Wees niet bang!
We hoeven niet te vrezen als God in ons leven komt. We hoeven niet bang te zijn voor onszelf ook al draagt ons leven littekens van eigen schuld. We hoeven ook niet bang te zijn voor het verleden wanneer ons leven werd beschadigd door toedoen van anderen. Want: “Heden is je een Redder geboren, Jezus de Heer!” In een stille nacht, ergens in een uithoek van het Romeinse Rijk, op een herdersveld. In al zijn kwetsbaarheid komt God in onze wereld, komt God in ons leven. Kunnen wij Hem een plekje geven in ons hart, in ons bewustzijn, in ons leven? Ik gun het ons van harte.
Van harte wens ik u een Zalig Kerstmis en een Gezegend 2023!
Pastoor Jacques Quadvlieg