Archief Obrechtkoor 2024

Zondag 7 januari 2024 10.30 uur | Openbaring van de Heer, DRIEKONINGEN

J. Rathgeber (1682-1720) – Missa Fac bonum
J. Haydn (1732-1809) – Eja gentes
P. Cornelius (1824-1874) – Die Könige
Koor, solisten en orkest

Zondag 14 januari 10.30 uur | 2e zondag door het jaar

Missa VIII ‘De Angelis’
Schola cantorum

Zondag 21 januari 10.30 uur | 3e zondag door het jaar

Missa XI ‘Orbis factor’
Schola cantorum

Zondag 28 januari 10.30 uur | 4e zondag door het jaar

M. Haydn (1737-1806) – Missa in a moll (MH 553)
L. Löwenthal (1960) – Sicut cervus
T.L. da Viadana (1564-1643) – Exsultate justi
Koor, orgel en contrabas

Zondag 4 februari 10.30 uur | 5e zondag door het jaar

Missa VIII ‘De Angelis’
Schola cantorum

Zondag 11 februari 10.30 uur | 6e zondag door het jaar

A. Gabrieli (1532/3-1585) – Missa brevis in F
G.P. da Palestrina (1525-1594) – Sicut cervus
W. Byrd (1543-1623) – Venite comedite
Koor en orgel

Woensdag 14 februari 19.30 uur | ASWOENSDAG

A. Gabrieli (1532/3-1585) – Missa brevis in F

J. des Prez (1450-1521) – Tu Pauperum
G.P. da Palestrina (1525-1594) – Sicut cervus
W. Byrd (1543-1623) – Venite comedite
Koor en orgel

Zondag 18 februari 10.30 uur | 1e zondag veertigdagentijd

Missa XVII ‘In Dominicis Adventus et Quadragesimae’
Ave Regina caelorum
Attende Domine
Schola cantorum

Zaterdag 24 februari 17.00 uur

Kleinkoor en orgel – Antonio Pedrosa

Zondag 25 februari 10.30 uur | 2e zondag veertigdagentijd

M. Haydn (1737-1806) – Missa Quadragesimalis (MH 552)
G.P. da Palestrina (1525-1594) – Ego sum panis vivus
Attende Domine
Koor, orgel en contrabas

Zondag 3 maart 10.30 uur | 3e zondag veertigdagentijd

Missa XVII ‘In Dominicis Adventus et Quadragesimae’
Attende Domine
Schola cantorum

Zaterdag 9 maart 17.00 uur

Kleinkoor en orgel – Antonio Pedrosa

Zondag 10 maart 10.30 uur | 4e zondag veertigdagentijd, LAETARE

J.G. Rheinberger (1839-1901) – Missa in sincere, op. 187
G.P. da Palestrina (1525-1594) – Et misericordia ejus
G.P. da Palestrina – Esurientes implevit bonis
Attende Domine
Vrouwenkoor en orgel

Zaterdag 16 maart 21.00 uur | STILLE OMGANG

H.L. Hassler (1564-1612) – Missa secunda
S.S. Wesley (1810-1876) – Lead me, Lord
G.P. da Palestrina (1525-1594) – Ego sum panis vivus
Koor en orgel

Zondag 17 maart 10.30 uur | 5e zondag veertigdagentijd

Missa XVII ‘In Dominicis Adventus et Quadragesimae’, Attende Domine
Schola cantorum

Zondag 24 maart 10.30 uur | PALMZONDAG

A. Lotti (1667-1740) – Missa brevis in d
F. Anerio (1560-1614) – Christus factus est
O. Lassus (1532-1594) – Improperium
Koor en orgel

Donderdag 28 maart 19.30 uur | WITTE DONDERDAG

W. Byrd (1543-1623) – Mass for 4 voices
L. Löwenthal (1960) – Ubi caritas
M.A. Ingegneri (1545-1592) – In Monte Oliveti
G.F. Handel (1685-1759) – Behold and see
Koor, solist en orgel

Vrijdag 29 maart 15.00 uur | GOEDE VRIJDAG

Gregoriaans
J.S. Bach (1685-1750) – So gibst du nun
M.A. Ingegneri (1545-1592) – In Monte Oliveti
F. Anerio (1560-1614) – Christus factus est
G.P. da Palestrina (1525-1594) – O crux ave
Schola cantorum en solisten

Zaterdag 30 maart 21.00 uur | PAASWAKE

A.Gabrieli (1532/3-1585) – Missa brevis in F; L. de Victoria (c. 1548-1611) – Vidi Aquam; J.G. Rheinberger (1839-1901) – Dextera Domini op.140; Garau (1952 – ) en A. Pedrosa – Pascha Nostrum; F. Händel (1685-1759) m. Edmond Budry (1854-1932) t. – U zij de Glorie

Obrechtkoor  

Zondag 31 maart 10.30 uur | PAASZONDAG

F. Schubert (1797-1828) – Messe in G
B.G. Marcello (1686-1739) – Christus Resurrexit
J.S. Bach (1685-1750) – Jesus bleibet meine Freude
G.F. Handel (1685-1759) – Halleluia
Koor en orkest

Zondag 7 april 10.30 uur | 2e zondag van Pasen, BELOKEN PASEN

A. Lotti (1667-1740) – Missa brevis in d
G.F. Handel (1685-1759) – I know that my redeemer liveth
J.S. Bach (1685-1750) – Jesus bleibet meine Freude
Koor, solist en orgel

Zondag 14 april 10.30 uur | 3e zondag van Pasen

Missa I ‘Lux et orgio’
Schola cantorum

Zondag 21 april 10.30 uur | 4e zondag van Pasen, ROEPINGENZONDAG

H.L. Hassler (1564-1612) – Missa secunda
G.F. Handel (1685-1759) – He shall feed his flock
R. Vaughan Williams (1872-1958) – The call
Koor, solist en orgel

Zaterdag 27 april 17.00 uur

Kleinkoor en orgel – Klaas Hoekman

Zondag 28 april 10.30 uur | 5e zondag van Pasen

Missa I ‘Lux et origo’
Schola cantorum

Zaterdag 4 mei 19.45 uur | HERDENKINGSCONCERT

T.L. de Victoria (1548-1611) – O magnum mysterium
J. Bennet (1575-na 1614) – Weep o mine eyes
A. Pärt (1935) – Summa for string orchestra
J.G. Rheinberger (1839-1901) – Stabat Mater, op. 138 in g moll
G.B. Pergolesi (1710-1736) – Stabat Mater
Koor en orkest

Zondag 5 mei 10.30 uur | 6e zondag van Pasen

Missa I ‘Lux et origo’
Laat ons nu blij zijn (mel. De Heer is waarlijk opgestaan)
G.F. Handel (1685-1759) – I know that my redeemer liveth
Schola cantorum en solisten

Donderdag 9 mei 10.30 uur | HEMELVAART VAN DE HEER

C. de Morales (1500-1553) – Missa Caça
L. Marenzio (1553-1599) – O rex gloriae
J.S. Bach (1685-1750) – Bist du bei mir
Solistenkwartet en orgel

Zondag 12 mei 10.30 uur | 7e zondag van Pasen

Missa I ‘Lux et origo’
Salve Regina
Schola cantorum

Zondag 19 mei 10.30 uur | PINKSTEREN

J. Haydn (1732-1809) – Kleine Orgelsolo-messe (Missa St. Joh. de Deo)
L. Löwenthal (1960) / Gregoriaans – Veni Creator Spiritus
W.A. Mozart (1719-1787) – Sancta Maria (KV 273)
W.A. Mozart – Laudate Dominum (KV 339)
Koor, solisten en orkest

Zondag 26 mei 10.30 uur | Heilige Drieëenheid

Missa VIII ‘De angelis’
H. von Bingen (1089-1178) – O virtus Sapientie R. fol. 466
Salve Regina
Schola cantorum