Obrechtkoor 2007

zondag 7 januari 2007 11.00 uur

DRIEKONINGEN

Missa in C dur – Johann Ernst Eberlin (1702 – 1762)

soli, koor en instrumentaal ensemble,

Cantate Domino – H.L. Hassler (1564 – 1612),

O praise the Lord – G. Fr. Händel (1685 – 1759) bassolo en instrumentaal ensemble,

Dreikönige – P. Cornelius (1824 – 1874),

Nu zijt wellekome, samenzang.

zondag 14 januari 11.00 uur

Missa de Angelis,

gregoriaans, Schola Cantorum

zondag 21 januari 11.00 uur

Missa ‘Huc ad regem Pastorum’

– Albert de Klerk (1917 – 1998),

sopraan- en altsolo en orgel,

Wollt ihr die Engelein hören –

Fr.Abt (1819 – 1885)

zondag 28 januari

geen vieringen in de Obrechtkerk

zondag 4 februari 11.00 uur

Missa secunda – H.L.Hassler (1564 – 1612)

O magnum mysterium – Th.L.da Vittoria (1540 – 1611)

Ave Maria – idem

koor en soli

zondag 11 februari 11.00 uur

Schola Cantorum gregoriaans

zondag 18 februari 11.00 uur

Missa Fac bonum – J.V.Rathgeber (1682 – 1720)

soli,koor en instrumentaal ensemble

O praise the Lord – G.Fr.Händel (1685 – 1759)

altsolo, koor en instrumental ensemble

O praise the Lord – idem voor bassolo

 

VEERTIGDAGENTIJD “Attende Domine”

woensdag 21 februari 9.30 uur

ASWOENSDAG

viering met samenzang en orgel

zondag 25 februari 11.00 uur

Cantordienst, gregoriaans en orgelspel

zondag 4 maart 11.00 uur mannenkoor à capella

Missa Brevis – Cl.Casciolini (1669 – 1760)

Panis Angelicus – idem

O vulnera doloris – G.Carissimi (1605 – 1645)

bassolo en orgel

zondag 11 maart 11.00 uur

gregoriaans

Dekenale Schola Cantorum Beverwijk o.l.v. Ko Ariëns

zondag 18 maart 11.00 uur

LAETARE

Missa Brevis – G.P. da Palestrina (1525 – 1594)

O Bone Jesu – idem O vos omnes – idem

Ave Verum – W.Byrd

zondag 25 maart 11.00 uur

Viering met samenzang en orgelspel

zondag 1 april 11.00 uur

PALMZONDAG

Missa Brevis – G.P. da Palestrina (1525 -1594)

O vos omnes – idem

O crux ave – idem

Popule meus – Th.L.da Vittoria (1548 – 1611)

donderdag 5 april 19.30 uur

WITTE DONDERDAG

Schola Cantorum, gregoriaans

Ubi caritas est amor

vrijdag 6 april

GOEDE VRIJDAG

15.00 uur Viering met lijdensverhaal en kruisweg

samenzang en orgelspel

 

20.15 uur PASSIECONCERT

Miserere mei – Gr.Allegri (1582 – 1652)

Missa Pro defunctis – A.Lotti (1665 – 1740)

Popule meus – Th.L.da Vittoria (1548 – 1611)

zaterdag 7 april

PAASZATERDAG

21.00 uur Paaswake – Paasmis

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 8 april 11.00 uur

PASEN

Messe in D dur – A.Dvořák (1841 – 1904)

soli, koor en orkest

Menuet I en II – G.Fr.Händel

Halleluja – G.Fr.Händel (1685 – 1759)

zondag 15 april 11.00 uur

Schola Cantorum, Paasmis – gregoriaans

The trumpet shall sound – G.Fr.Händel (1685 – 1759)

bassolo en orgel

zondag 22 april 11.00 uur

Viering met samenzang en orgel

zondag 29 april 11.00 uur

Missa Festiva – A.Gretchaninoff (1864 – 1956)

Cantique de J.Racine – G.Fauré (1845 – 1924)

Maria Mater gratiae – idem duet sopraan en alt

zondag 6 mei 11.00 uur

Schola Cantorum, Paasmis – gregoriaans

zondag 13 mei 11.00 uur

Missa a quattro voci e organo K.de Wijs (1934) (eerste uitvoering)

geschreven voor ’t Obrecht solistenkwartet en opgedragen aan Prof.Dr.H.van Os

Alleluja, Ave Maria – idem

donderdag 17 mei 11.00 uur

HEMELVAART

Missa Huc ad regem Pastorum – A.de Klerk (1917 – 1998)

sopraan/altsolo en orgel

Sancta Maria – Cl.Monteverdi (1567 – 1643)

zondag 20 mei 11.00 uur

Schola Cantorum – gregoriaans

zondag 27 mei 11.00 uur

PINKSTEREN

Credo Messe KV 257 – W.A.Mozart (1756 – 1791)

soli,koor en orkest

Veni Sancte Spiritus KV 47 – idem

Kerksonate nr. 12 KV 278 – idem

zondag 3 juni 11.00 uur

H. DRIEEENHEID

Schola Cantorum , gregoriaans

Salve Regina – L.da Viadana (1564-1645)

bassolo en orgel

zondag 10 juni 11.00 uur

SACRAMENTSDAG

Missa Brevis – A.Gabriëli (1520 – 1586)

Exsultate justi – L. da Viadana (1564 – 1645)

Salve Regina – M.A.Charpentier (1636 – 1704)

sopraansolo en orgel

zondag 17 juni 11.00 uur

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 24 juni 11.00 uur

Geboorte Johannes de Doper

Missa Sponsa Christi – H.Andriessen (1892 – 1981)

Jesu nostra Redemptio – idem

Tantum ergo – idem

L’ange Gardien – C.Franck (1822 – 1890)

dameskoor « Sine Nomine »

 

koor met vakantie

zondag 19 augustus 11.00 uur

MARIA HEMELVAART

Messe Brève in C – Ch.Gounod (1818 – 1893)

Ave Maria – C Franck (1822 – 1890) sopraan en orgel

zondag 26 augustus 11.00 uur

Schola Cantorum, gregoriaans

Missa per Annum en solo zang

zondag 2 september 11.00 uur

Missa “Huc ad regem Pastorum” A.de Klerk (1917 -1998)

duetten van G.Fauré

zondag 9 september 11.00 uur

Orgelsolomesse – J.Haydn (1732 – 1809)

soli, koor en orgel

Salve Regina – Fr.Schubert (1797 – 1828)

zondag 16 september 11.00 uur

Schola Cantorum, gregoriaans

Missa per Annum en solozang

zondag 23 september 11.00 uur

Messa a quattro voci e organo – K. de Wijs (1934)

solokwartet en orgel

Tantum ergo – H.Andriessen (1892 – 1981)

Ave Maria – K.de Wijs, bassolo en orgel

zondag 30 september 11.00 uur

Oecumenische viering

zondag 7 oktober 11.00 uur

ROZENKRANSFEEST

Messa di Gloria – Cl.Monteverdi (1567 – 1643)

soli, koor en orkest

Laudate Dominum en Cantate Domino – idem

zondag 14 oktober 11.00 uur

Schola Cantorum, gregoriaans

Missa per Annum en solozang

zondag 21 oktober 11.00 uur

Schola Catharina o.l.v. Heleen Keller,

Het Obrechtkoor zingt in de St.Rombouts kathedraal in Mechelen, België.

zondag 28 oktober 11.00 uur

Missa Secunda – H.L.Hassler (1564 – 1612)

O quam gloriosum – Th.L.da Vittoria (1548 – 1611)

solistenkwartet

Exsultate justi – L.da Viadana (1564 – 1645)

vrijdag 2 november 19.30 uur

ALLERZIELEN

Requiem – gregoriaans Schola Cantorum

zondag 4 november 11.00 uur

Eucharistieviering met samenzang

zondag 4 november 16.30 uur

ALLERZIELEN CONCERT

Requiem ( Messe des Morts ) – Jean Gilles (1668 -1705)

soli, koor en orkest

zondag 11 november 11.00 uur

Missa Sponsa Christi – H.Andriessen (1892 – 1981)

dameskoor ” Sine Nomine ”

zondag 18 november 11.00 uur

Schola Cantorum gregoriaans

Missa per Annum en solozang

zondag 25 november 11.00 uur

CHRISTUS KONING

Missa Te Deum Laudamus – H.Andriessen (1892 – 1981)

koor en orgel

Magnificat – H.Andriessen

zondag 2 december 11.00 uur

ADVENT I

Schola Catharina o.l.v. Heleen Keller

Missa in Adventus en Rorate caeli

zondag 9 december 11.00 uur

ADVENT II

Schola Cantorum gregoriaans

Missa in Adventus en Rorate caeli

zondag 16 december 11.00 uur

ADVENT III GAUDETE

Messe Basse – G.Fauré (1845 – 1924)

dameskoor en orgel

Veni, veni Emmanuel – bew. K.de Wijs

zondag 23 december 11.00 uur

ADVENT IV BOETEVIERING

samenzang en orgel

zondag 23 december 16.30 uur

KERSTCONCERT koor en orkest

werken van D.Buxtehude (1637 – 1707)

o.a. Das Neugeborne Kindelein en Magnificat .

Maria die zoude naar Bethlehem gaan, samenzang

maandag 24 december 22.30 uur

KERSTAVOND

22.30 uur kerstliederen en motetten

23.00 uur Messe in G dur – Fr.Schubert (1797 – 1828)

soli, koor en orkest

Stille Nacht – F.X.Gruber (1787 – 1863)

dinsdag 25 december 11.00 uur

HOOGFEEST KERSTMIS

11.00 uur Messe in G dur – Fr. Schubert

soli, koor en orkest

kerstliederen en motetten

zondag 30 december 11.00 uur

H.FAMILIE

Missa de Angelis, gregoriaans

sopraansolo en samenzang