Obrechtkoor 2012

zondag 1 januari 2012 11.00 uur

Missa VIII ‘De angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 8 januari 11.00 uur

DRIEKONINGEN

J.V. Rathgeber (1682-1720) – Missa Fac bonum

G. Dauly – Noël pour le temps de l’Epiphanie

P. Cornelius (1824-1874) – Die Könige, altsolo

Koor, soli en instrumentaal ensemble

zondag 15 januari 11.00 uur

Missa XI ‘Orbis factor’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 22 januari 11.00 uur

Missa XIII ‘Stelliferi conditor orbis’

C. Huygens (1596-1687) – Psalm 138 Confitebor tibi (sopraan solo)

O. Lassus (1532-1594) – Qui sequitur me

Schola Cantorum, gregoriaans dames

zondag 29 januari 11.00 uur

A. Gabriëli (1520-1586) – Missa Brevis

Cl. Monteverdi (1567-1645) – Cantate Domino

J. Obrecht (1457-1505) – Parce Domine

Koor a cappella

zondag 5 februari 11.00 uur

J. van Bree (1801-1857) – Missa in D

Ch. Wesley (1757-1834) – Like as we do put our trust in thee

J. van Bree – Tantum ergo

Herenkoor en orgel

zondag 12 februari 11.00 uur

Missa VIII ‘De angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 19 februari 11.00 uur

W.A. Mozart (1756 – 1791) – Missa brevis in bes KV 275

W.A. Mozart – Ora pro nobis Deum (sopraan solo)

W.A. Mozart – Benedictus sit Deus

Koor, soli en instrumentaal ensemble

zondag 26 februari 11.00 uur

VEERTIGDAGENTIJD

M. Haydn (1737-1806) – Missa in a moll

M. Haydn – Asperges me

W.A. Mozart (1756 – 1791) – Adoramus te

Solistenkwartet en continuo

zondag 4 maart 11.00 uur

G. Fauré (1845-1924) – Messe Basse

H. Andriessen (1892 – 1981) – motetten

Dameskoor, sopraan- en altsolo

zondag 11 maart 11.00 uur

Missa XVII ‘In Dominicis Quadragesimæ’

Schola Cantorum, gregoriaans

zaterdag 17 maart 23.00 uur

STILLE OMGANG

A. Bruckner (1824-1896) – Choralmesse

Ch.Gounod (1818 – 1893) – Ave Verum

A. Bruckner – Pange lingua

Koor en orgel

zondag 18 maart 11.00 uur

LAETARE

A. Bruckner (1824-1896) – Choralmesse

Ch.Gounod (1818 – 1893) – Ave Verum

A. Bruckner – Pange lingua

Koor en orgel

zondag 25 maart 11.00 uur

Missa XVII ‘In Dominicis Quadragesimæ’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 1 april 11.00 uur

PALMZONDAG

H.L. Hassler (1564-1612) – Missa secunda

J.E. Eberlin (1702-1762) – Christus factus est

G.B. Casali (1730–1790) – Improperium expectavit

Koor a cappella

donderdag 5 april 19.30 uur

WITTE DONDERDAG

H.L. Hassler (1564-1612) – Missa secunda

M. Duruflé (1902-1986) – Ubi caritas

J. Kuhnau (1660-1722) – Tristis est anima mea

Koor a cappella

vrijdag 6 april 15.00 uur

GOEDE VRIJDAG

H. Schütz (1585-1672) – Die sieben Worte Jesu Christi am Kreuz (SWV 478)

Kleinkoor, solisten en continuo

zaterdag 7 april 21.00 uur

PAASWAKE

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 8 april 11.00 uur

PASEN

W.A. Mozart (1756-1791) – Missa Solemnis in C dur KV 337

G.Fr. Händel (1685-1759) – O sing unto God

M. Haydn (1737-1806) – Victimae paschali

G.Fr. Händel – Halleluiah

Koor, soli en orkest

zondag 15 april 11.00 uur

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 22 april 11.00 uur

Gastkoor Corale “Santa Giulia” di Paitone o.l.v. Vincenzo Loda

T. Zardini – Missa de Angelis per coro a 4 voci miste

J.S. Bach (1685-1750) – Un canto nuovo canterò

E. Corbetta – Dio dell’universo

G.P. da Palestrina (1525-1594) – Sicut cervus

G. Tonelli – Surrexit Dominus

Koor en orgel

zondag 29 april 11.00 uur

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

vrijdag 4 mei 19.45 uur

HERDENKINGSCONCERT

G. Fauré (1845-1924) – Requiem

F. Mendelssohn (1809-1847) – Hör mein Bitten

Koor, soli en orkest

zondag 6 mei 11.00 uur

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 13 mei 11.00 uur

D. Zipoli (1688-1726) – Missa in F

Anonymus – Laudate Dominum

Solistenterzet (SAB) en continuo

donderdag 17 mei 11.00 uur

HEMELVAARTSDAG

H.L. Hassler (1564-1612) – Missa Super Dixit Maria

H.L. Hassler – Cantate Domino

L. da Viadana (1564-1645) – Exultate justi

Solistenkwartet a cappella

zondag 20 mei 11.00 uur

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 27 mei 11.00 uur

PINKSTEREN

W.A. Mozart (1756-1791) – Missa Brevis F dur KV 192

W.A. Mozart – Benedictus sit Deus

W.A. Mozart – Laudate Dominum

Koor, soli en orkest

zondag 3 juni 11.00 uur

Gastkinderkoor bgv Eerste H. Communieviering

zondag 10 juni 11.00 uur

Kamerkoor “Sine Nomine”, strijkers en orgel o.l.v. Kees de Wijs

m.m.v. Lyda van Tol en Nora Uylings, sopraansolo

J.E. Eberlin (1702-1762) – Eine kleine Festmesse (bew. Kees de Wijs)

A. Vivaldi (1678-1741) – Cantate (sopraansolo)

G.B. Pergolesi (1710-1736) – Quando corpus morietur (Stabat Mater)

G.B. Pergolesi – Excelsus super omnes gentes (uit Laudate Pueri, bew. K. de Wijs)

zondag 17 juni 11.00 uur

A. Gretchaninoff (1864–1956) – Missa Festiva

S. Rachmaninov (1873-1943) – Bogorodice

Koor en orgel

zondag 24 juni 11.00 uur

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 1 juli 11.00 uur

A. Caldara (1670-1736) – Missa in D

W.A. Mozart (1756-1791) – Ave verum corpus

Koor en instrumentaal ensemble

zomervakantie tot 19 augustus

zondag 19 augustus 11.00 uur

Missa VIII ‘de angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 26 augustus 11.00 uur

J.E. Eberlin (1702-1762) – Missa in C dur

J. Haydn (1732-1809) – Eja gentes

J.S. Bach (1685-1750) – Jesus bleibet meine Freude

Koor en instrumentaal ensemble

zondag 2 september 11.00 uur

Missa VIII ‘de angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 9 september 11.00 uur

Missa VIII ‘de angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 16 september 11.00 uur

Cl. Monteverdi (1567-1645) – Messa a quattro voci da cappella

A. Scarlatti (1659-1725) – Exultate Deo

Cl. Monteverdi – Cantate Domino

Koor a cappella

zondag 23 september 11.00 uur

Missa VIII ‘de angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 30 september 11.00 uur

Missa VIII ‘de angelis’

Schola Cantorum dames, gregoriaans

zondag 7 oktober 11.00 uur

ROZENKRANSFEEST

Fr. Schubert (1797-1828) – Mis in G

W.A. Mozart (1756-1791) – Sancta Maria (KV 273)

R.L. Pearsall (1795-1856) – Salve Regina

Koor, orgel & orkest

zondag 14 oktober 11.00 uur

Missa VIII ‘de angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 21 oktober 11.00 uur

Cl. Monteverdi (1567-1645) – Messa a quattro voci da cappella

G.P. da Palestrina (1525-1594) – Sicut cervus

T.L. de Victoria (1548-1611) – Ave Maria

Koor a cappella

zondag 28 oktober 11.00 uur

Het Obrechtkoor zingt in Frankfurt

vrijdag 2 november 19.30 uur

ALLERZIELEN

G. Fauré (1845-1924) – Requiem

Koor en orgel

zondag 4 november 11.00 uur

Missa XI ‘Orbis factor’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 11 november 11.00 uur

Missa XI ‘Orbis factor’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 18 november 11.00 uur

L. Löwenthal (1960) – Missa in Mi Minore

Soli en continuo

zondag 25 november 11.00 uur

CHRISTUS KONING

H. Andriessen (1892-1981) – Missa Te Deum laudamus

Ch.Gounod (1818-1893) – Ave verum corpus

H. Andriessen – Te Deum

Koor en orgel

zondag 2 december 11.00 uur

ADVENT I

Missa XIII ‘Stelliferi conditor orbis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 9 december 11.00 uur

ADVENT II

H.L. Hassler (1564-1612) – Missa Dixit Maria

H.L. Hassler – Dixit Maria

Solistenkwartet a cappella

zondag 16 december 11.00 uur

ADVENT III GAUDETE

Missa XIII ‘Stelliferi conditor orbis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 16 december 16.00 uur

KERSTCONCERT

A. Vivaldi (1678-1741) – Gloria

J.S. Bach – Weihnachtsoratorium – delen uit cantate 1 en 4

Kerst- en adventsliederen

Samenzang

Koor, orgel & orkest

zondag 23 december 11.00 uur

ADVENT IV

Missa XIII ‘Stelliferi conditor orbis’

Schola Cantorum dames, gregoriaans

maandag 24 december 22.30 uur

KERSTAVOND

W.A. Mozart (1756-1791) – Krönungsmesse

Koor, orgel & orkest

dinsdag 25 december 11.00 uur

EERSTE KERSTDAG

J. Haydn (1732-1809) – Orgelsolomesse

Koor, orgel & orkest

zondag 30 december 11.00 uur

Missa VIII ‘de angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans