Obrechtkoor 2013

zondag 6 januari 2013 11.00 uur

DRIEKONINGEN

A. Caldara (1670-1736) – Missa in G

G. Dauly – Noël pour le temps de l’Epiphanie

P. Cornelius (1824-1874) – Die Könige

Koor, soli en instrumentaal ensemble

zondag 13 januari 11.00 uur (doop van de Heer)

Missa XI ‘Orbis factor’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 20 januari 11.00 uur (2de zondag door het jaar)

Ch. Gounod (1818-1893) – Messe Brève in C

W.A. Mozart (1756-1791) – Jubilate (KV 117)

Ch. Gounod – O salutaris hostia

Koor en orgel

zondag 27 januari 11.00 uur (3de zondag door het jaar)

Missa XI ‘Orbis factor’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 3 februari 11.00 uur (4de zondag door het jaar)

C. de Sermisy (1495-1562) – Missa Plurium Motetorum

J. des Prez (1450-1521) – Tu pauperum refugium

M. Gascogne (16e eeuw) – Parce, Domine, parce populo tuo

Solistenkwartet a cappella

zondag 10 februari 11.00 uur (5de zondag door het jaar)

W.A. Mozart – Missa in D (KV 194)

C.G. Reutter (1708-1772) – De profundis

W.A. Mozart – Ave verum corpus (KV 618)

Koor, soli en instrumentaal ensemble

zondag 17 februari 11.00 uur (1ste zondag veertigdagentijd)

Missa XVII ‘In dominicis Adventus et Quadragesimae’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 24 februari 11.00 uur (2de zondag veertigdagentijd)

Missa XVII ‘In dominicis Adventus et Quadragesimae’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 3 maart 11.00 uur (3de zondag veertigdagentijd)

M. Haydn (1737-1806) – Missa in a moll

M. Haydn – Asperges me

Q. Gasparini (1721-1778) – Adoramus te

Solistenkwartet en continuo

zondag 10 maart 11.00 uur (4de zondag veertigdagentijd)

LAETARE

Ch. Gounod (1818-1893) – Messe Brève in C

Ch. Gounod – O salutaris hostia

W. Byrd (1543-1623) – Ave verum corpus

Koor en orgel

zaterdag 16 maart 23.00 uur

STILLE OMGANG

Ch. Gounod – Messe Brève in C

G. Fauré (1845-1924) – Cantique de Jean Racine

Ch. Gounod – O salutaris hostia

Koor en orgel

zondag 17 maart 11.00 uur (5de zondag veertigdagentijd)

Missa XVII ‘In dominicis Adventus et Quadragesimae’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 24 maart 11.00 uur

PALMZONDAG

A. Gabrieli (1520-1586) – Missa Brevis

G.B. Casali (1730-1790) – Improperium expectavit

G.P. da Palestrina (1525-1594) – O crux ave, spes unica

Koor a cappella

donderdag 28 maart 19.30 uur

WITTE DONDERDAG

A. Gabrieli – Missa Brevis

M. Duruflé (1902-1986) – Ubi caritas

Q. Gasparini (1721-1778) – Adoramus te

Koor a cappella

vrijdag 29 maart 15.00 uur

GOEDE VRIJDAG

J.S. Bach – Geistliche Lieder

sopraan- en bassolo, continuo

zaterdag 30 maart 21.00 uur

PAASWAKE

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 31 maart 11.00 uur

PASEN

W.A. Mozart – Spatzenmesse (KV 220)

W.A. Mozart – Jubilate (KV 117)

W.A. Mozart – Benedictus sit Deus

G.Fr. Händel (1685-1759) – Halleluiah

Koor, soli en orkest

zondag 7 april 11.00 uur (2de zondag van Pasen)

Cl. Casciolini (1697-1760) – Missa Brevis

Anonymus (XIIIs.) – Alle Psalite cum luya

Cl. Casciolini – Panis angelicus

Herenkoor en orgel

zondag 14 april 11.00 uur (3de zondag van Pasen)

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 21 april 11.00 uur (4de zondag van Pasen)

H.L. Hassler (1564-1612) – Missa secunda

H.L. Hassler – Cantate Domino

A. Scarlatti (1659-1725) – Exultate Deo

Koor a cappella

zondag 28 april 11.00 uur (5de zondag van Pasen)

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

zaterdag 4 mei 19.45 uur

HERDENKINGSCONCERT

H.I.F. Biber (1644-1704) – Requiem in f

J.S. Bach (1685-1750) – Aus der Tiefen rufe ich, Herr, zu dir (BWV 131)

J. Kuhnau (1660-1722) – Der Gerechte kommt um

Wilhelmus

Koor, soli en orkest

zondag 5 mei 11.00 uur (6de zondag van Pasen)

Missa I ‘Lux et origo’

Wilhelmus

Schola Cantorum, gregoriaans

donderdag 9 mei 11.00 uur

HEMELVAARTSDAG

L. Löwenthal (1960) – Missa in Mi Minore

G.P. Cima (1570-1622) – Beati qui habitant in Domo tua

J.S. Bach – Ach, Jesu meine Ruh’ recitatief & aria uit BWV 21

Sopraan, bas en continuo

zondag 12 mei 11.00 uur (7de zondag van Pasen)

Missa I ‘Lux et origo’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 19 mei 11.00 uur

PINKSTEREN

Missa brevis in D KV 194 – W.A. Mozart (1756 – 1791)

Veni Creator Spiritus

G.Fr. Händel – O praise the Lord

Koor, soli en orkest

zondag 26 mei 11.00 uur (Heilige drieëenheid)

Viering eerste Heilige Communie, kinderkoor

zondag 2 juni 11.00 uur (Sacramentsdag)

Missa VIII ‘De angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 9 juni 11.00 uur (10de zondag door het jaar)

H. Andriessen (1892-1981) – Missa Te Deum laudamus

G. Fauré – Cantique de Jean Racine

A. Bruckner – Tota Pulchra es Maria

Koor en orgel

zondag 16 juni 11.00 uur (11de zondag door het jaar)

Missa VIII ‘De angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 23 juni 11.00 uur (12de zondag door het jaar)

W. Byrd – 4-stemmige mis

G.P. da Palestrina – Sicut cervus

W. Byrd – Ave verum corpus

Koor a cappella

zondag 30 juni 11.00 uur (13de zondag door het jaar)

J.V. Rathgeber (1682-1720) – Missa Fac bonum

B. Bak (1888-1956) – O Sacrum Convivium

B. Bak – Parce Domine (sopraan en orgel)

Koor, soli en instrumentaal ensemble. Orgel: Tom Löwenthal.

ZOMERVAKANTIE TOT 18 AUGUSTUS

zondag 18 augustus 11.00 uur (20e zondag door het jaar)

H.L. Hassler (1564-1612) – Missa secunda

H.L. Hassler – Cantate Domino

A. Scarlatti (1659-1725) – Exultate Deo

Koor a capella

zondag 25 augustus 11.00 uur (21e zondag door het jaar)

Missa VIII ‘De angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 1 september 11.00 uur (22e zondag door het jaar)

G. Fauré (1845-1924) – Messe Basse

F. Mendelssohn (1809-1847) – Hebe deine Augen auf zu den Bergen (Psalm 121)

L. Löwenthal (1960) – Dominus regnavit (Psalm 97)

Dameskoor en orgel

zondag 8 september 12.00 uur (23e zondag door het jaar)

Hoogmis met Mariaprocessie

Gastkoren

zondag 15 september 11.00 uur (24e zondag door het jaar)

A. Gabrieli (1520-1586) – Missa Brevis

L. da Viadana (1564-1645) – Exultate justi

G.P. da Palestrina (1525-1594) – Sicut cervus

Koor a capella

zondag 22 september 11.00 uur (25e zondag door het jaar)

J. Rheinberger (1839-1901) – Mis in F

Sopraan solo en orgel o.l.v. Kees de Wijs

zondag 29 september 11.00 uur (26e zondag door het jaar)

W.A. Mozart (1756-1791) – Orgelsolomesse (KV 259)

Koor, soli en orkest o.l.v. Kees de Wijs

zondag 6 oktober 11.00 uur (27e zondag door het jaar)

Missa VIII ‘De angelis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 13 oktober 11.00 uur (28e zondag door het jaar)

ROZENKRANSFEEST

W.A. Mozart (1756-1791) – Piccolominimesse (KV 258)

W.A. Mozart – Alma Dei Creatoris (KV 277)

W.A. Mozart – Sancta Maria (KV 273)

Koor, soli en orkest

zondag 20 oktober 11.00 uur (29e zondag door het jaar)

Missa X ‘Alme Pater’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 27 oktober 11.00 uur (30e zondag door het jaar)

T.L. de Victoria (1548-1611) – Missa O quam gloriosum

L. da Viadana (1564-1645) – Exultate justi

T.L. de Victoria – Ave Maria

Koor a capella

zaterdag 2 november 19.30 uur

ALLERZIELEN

Johann Stadlmayer (1570-1648) – Requiem

Koor en orgel

zondag 3 november 11.00 uur (31e zondag door het jaar)

Missa XI ‘Orbis factor’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 10 november 11.00 uur (32e zondag door het jaar)

B. Bak (1888-1956) – Missa in G

B. Bak – O Sacrum Convivium

B. Bak – Parce Domine (sopraan solo)

Koor en orgel

zondag 17 november 11.00 uur (33e zondag door het jaar)

Missa XI ‘Orbis factor’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 24 november 11.00 uur

CHRISTUS KONING

H. Andriessen (1892-1981) – Missa Te Deum laudamus

G Fauré (1845-1924) – Cantique de Jean Racine

B. Bak (1888-1956) – O Sacrum Convivium

Koor en orgel

zondag 1 december 11.00 uur (1e zondag van de Advent)

Missa XIII ‘Stelliferi conditor orbis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 8 december 11.00 uur (2e zondag van de Advent)

T.L. de Victoria (1548-1611) – Missa O quam gloriosum

H.L. Hassler (1564-1612) – Dixit Maria

M. Haydn (1737- 1806) – Anglis suis

Koor a capella

zondag 15 december 11.00 uur (3e zondag van de Advent)

Missa XIII ‘Stelliferi conditor orbis’

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 15 december 16.00 uur

KERSTCONCERT

Dietrich Buxtehude (1637-1707) – Magnificat

Dietrich Buxtehude – Befiehl dem Engel, daß er komm (BuxWV 10)

Dietrich Buxtehude – Jesu, meine Freude (BuxWV 60)

Dietrich Buxtehude – Das neugebor’ne Kindelein (BuxWV 13)

Werken van Mozart, Kerstliederen, Samenzang

Koor, soli en orkest

zondag 22 december 11.00 uur (4e zondag van de Advent)

Missa XIII ‘Stelliferi conditor orbis’

Damesschola, gregoriaans

dinsdag 24 december 22.30 uur

KERSTAVOND

W.A. Mozart (1756-1791) – Missa Solemnis in C dur (KV 337)

L. Löwenthal (1960) – Alleluia, Crastina die

F.X. Brixi (1732-1771) – Pastores loquebantur

H. Berlioz (1803-1869) – L’adieu des Bergers

Kerstliederen

Koor, soli en orkest & samenzang

woensdag 25 december 11.00 uur

EERSTE KERSTDAG

W.A. Mozart (1756-1791) – Mis in Bes (KV 275)

F.X. Brixi (1732-1771) – Pastores loquebantur

J.S. Bach (1685-1750) – Jesus bleibet meine Freude

Koor, soli en instrumentaal ensemble

zondag 29 december 11.00 uur

Missa XIII ‘Stelliferi conditor orbis’

Schola Cantorum, gregoriaans